Kategorie
Uncategorized

Płaszcze w odcieniach jesieni

Jesienna i zimowa aura zmusza Panów również do wyprawy na zakupy po odzież wierzchnią lub poprostu wybierają się na uroczystości w tym okresie i potrzebują płaszcza na marynarkę. W sklepach wieszaki aż uginają się o mnogości kurtek i płaszczy różnego typu od cienkich po typowo zimowe.
Zaczynając od krótkiego rysu historycznego, płaszcz powstał na potrzeby armii brytyjskiej, jego twórcą był Thomas Bruberry, który zresztą też złożył wniosek patentowy w 1879r n tkaninę z której płaszcze był wykonane. Świetnie chronił żołnierzy przed chłodem i deszczem, przy tym był wygodny nie krępował ruchów. Jak i żołnierze brytyjscy tak i Panowie bardzo polubili ten element odzieży. Jak widać nie tylko spodnie chinos ale i wiele innych elementów męskiej garderoby stworzone dla świata militarnego, zostały zaczerpnięte do świata mody. Przez lata moda męska się zmieniła, Panowie też przykuwają większą uwagę na to co obecnie jest w trendach. Dlatego przy wyborze okrycia warto przemyśleć inne kwestie nie tylko ochronę przed chłodem i wiatrem ale również by było stylowe, eleganckie, podkreślające nasz styl i charakter oraz możliwość wykorzystania na różne okazję.
Każdy mężczyzna dochodzi do takiego momentu kiedy musi owy płaszcz zakupić formalna uroczystość, jako odzież wierzchnią do pracy gdy np. chodzi do pracy w garniturach lub poprostu chce mieć go w szafie. Płaszcze wydaje się typowo męskim dorosłym ubiorem bez którego ciężko się obyć. Jest elegancki, praktyczny, jeżeli jest wykonany dobrego jakościowo materiału, będzie ciepły, wygodny i posłuży nam wielu sezonów. W sklepach znajdziemy rozmaite fasony płaszczy, kolory, stopnie formalności.
Wybór samego płaszcza nie powinien stanowić większego problemu. Napewno poszukiwania warto zacząć od przejrzenie tego co oferuje nam rynek mody męskiej. To bardzo pomoże nam przy wyborze lub nada kierunku poszukiwaniom płaszcza.
Podstawą kwestią jest prawidłowa długość płaszcza, oczywiście na rynku znajdziemy płaszcze nawet do kostek czy kolan, ale większość dostępnych modeli ma długość która kończy się na linii mniej więcej za pośladkami lub w połowie ud. Jest to najlepsza i klasyczna długość płaszcza. Oczywiście rynek mody męskiej jest tak bogaty i szeroko rozwinięty na odzież wierzchnią że możemy wybierać w wielu propozycjach.
Wśród płaszczy panuje hierarchia od najbardziej formalnych dyplomatek ( przypominają krój marynarki) poprzez typowo sportowe parki. Obecnie dyplomatka świetnie przyjęła się w łączeniu elementów eleganckich że sportowymi. Nadając bardziej caualowe wrażenie. Wśród płaszczy znajdziemy również budrysówkę, trencz, bosmankę. Modeli jest wiele ale warto też skupić się przy wyborze na kolorze.
Kolor płaszcza też ma znaczenie ….
W modzie męskiej i nie tylko wszystko ma znaczenie tymbardziej kolor. Kolor płaszcza powinien być dobrze dobrany. Oczywiście najbezpieczniejszy będzie stylowy czarny. Dopasuję się do każdego koloru szala czy czapki. Podobnie sprawa ma się z kolorem granatowym klasyczny granat jest zawsze modny i stylowy, takie kolory nigdy nie wychodzą z mody i zawsze będą się sprawdzać. Będzie pasować zarówno na codzienny jak i na uroczystości. Takie kolory są bardzo uniwersalne, pasują każdemu typowi urody i sylwetki. Jeżeli masz już klasykę w szafie lub lubisz bawić się trendami albo nie przepadasz za ciemnymi kolorami, warto zwrócić uwagę na płaszcze w kolorze ziemi. Kolory beżowe, jasno beżowe, camelowe. Jasne kolory świetnie odświeżą wizerunek , rozświetlą twarz , podkreślą stylizację. Nadają się jak i do eleganckich rzeczy tak i do tworzenia sportowych outfitów. Przy wyborze jasnego odcienia np. beżu Panowie o bardziej postawnej budowie muszą uważać, żeby optycznie nie powiększyć swoich gabarytów, wtedy warto postawić na klasyczną dyplomatkę. Tu również możemy zaszaleć z dodatkami kolorowe, ciekawe w strukturze szale. Panowie którzy lubią podążać za trendami, nie boją się koloru świetną propozycją będzie ostatnio bardzo popularne kolory rude, rdzawe, różnego rodzaju odcienie czerwonego brązu czy ceglaste. Taki kolor płaszcza napewno przykuwa uwagę jest stylowy i oryginalny. Wtedy warto zwrócić uwagę by nie był zbyt mocno stylizowany , napewno jego wygląd wzbogaci kilka ozdobnych zamków czy naszywka na łokcie, ale by tych dodatków nie było zbyt wiele. Sam kolor jest mocno przykuwający uwagę. Podsumowując płaszcz to must have napewno każdego stylowego Pana niezależnie czy nosi się go na codzień czy tylko na na tak zwane wielkie wyjście. Uzupełnia strój i tworzy z nim jedność będąc świetną ochroną przed chłodem. Do wyboru jest tak wiele krojów i kolorów. Niezależnie jaki fason czy kolor wybierzemy, z pewnością zostanie wykorzystany do tworzenia ciekawych stylizacji. Panowie nie bójmy się wyjść poza ramy że płaszcz to eleganckie okrycie, i nie skupiajmy się tylko na czerni czy granacie bądź szarości, dajmy mu szansę i nie bójmy się koloru np. beżu. Warto będąc w sklepie po przymierzać inne wersje tego ponadczasowego klasyka. A może odkryjemy, że nie taki kolor straszny?.